Suomi
Gamereactor
Urheilu

Viikko paluunsa jälkeen Neymar ei ole onnistunut voittamaan, tekemään maaleja tai syöttämään Santosissa

Neymar on toipumassa, mutta vielä kaukana entisestä itsestään, eikä hänen seuransa Santos ole vielä voittanut hänen kanssaan.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Viikko sen jälkeen, kun Neymar Jr. debytoi entisessä seurassaan Santosissa, jossa hän debytoi vuonna 2009, brasilialainen tähti ei ole vieläkään onnistunut tekemään maaleja - eikä voittamaan. Santos, joka nousi viime vuonna pudottuaan Brasilian kakkosdivisioonaan ensimmäistä kertaa yli 100 vuoteen, pelaa tällä hetkellä Paulistãoa, edellistä kilpailua ennen liigojen alkua. Ja asiat eivät näytä kovin hyvältä.

Eilen heidän toiveensa päästä Copa Paulistaan katosivat, kun he voittivat 2-1 Corinthiansia vastaan ottelussa, joka osoitti, että Neymar etenee toivoen toipuvansa Saudi-Arabian loukkaantumisia edeltäneelle tasolleen, mukaan lukien hänen merkittävät kuljetuksensa ja useat maalintekoyritykset, mutta ei pystynyt vaikuttamaan negatiiviseen tulostauluun, joka seuraa kahta pettymystä tuottavaa tasapeliä, 1-1 Libertadoresin mestaria Botafogoa vastaan ja 0-0 Novorizontinoa vastaan.

33-vuotiaalla pelaajalla on vielä aikaa auttaa joukkuettaan toipumaan Brasileiraon Serie B:ssä pelaamisen traumaattisesta kokemuksesta, mutta mahdollisuudet päästä Copa Paulistaan ovat pienet: he ovat lohkovaiheessa kolmantena.

Viikko paluunsa jälkeen Neymar ei ole onnistunut voittamaan, tekemään maaleja tai syöttämään Santosissa
Santos FC

Liittyy aiheisiin:

UrheiluNeymar


Ladataan seuraavaa sisältöä