Espoosta kuului tänään iltapäivällä hyviä uutisia Suomen seuraavasta suuresta pelialan vientituotteesta. Remedyn Sami Järvi ilmoitti Facebookissa, että pitkään odotettu Quantum Break on "mennyt kultaan". Tämä tarkoittaa siis, että pelin sisältö on valmistunut ja se on lähetetty jo tehtaisiin painettavaksi levyille.
Julkistus tietää hyvää pelin suhteen, sillä julkaisuun on vielä roimasti aikaa. Tällä haavaa Quantum Break ilmestyy Xbox Onelle ja Windows 10 -tietokoneille 5. huhtikuuta, mutta ehkä näemme pelin kaupoissa jo aikaisemmin. Jäämme joka tapauksessa innolla odottamaan pelin kimppuun pääsemistä.
Jos haluat tietää lisää Quantum Breakistä, niin käy lukaisemassa Gamereactorin katsaus pelin ennakkotesteistä ja katso pelikuvaa alta olevasta videosta.