Fritz, Ruud, Fonseca tai Musetti, MGM Slamissa Las Vegasissa
Las Vegasissa järjestettävässä MGM Slam -turnauksessa palkinto on 1 miljoona dollaria ja otteluissa on 10 pistettä.
Taylor Fritz, Tommy Paul, Casper Ruud, Nick Kyrgios, Joao Fonseca, Gael Monfils, Lorenzo Musetti ja Alexander Bublik pelaavat 1. maaliskuuta 2026 järjestettävässä MGM Slam in Las Vegas -näyttelyturnauksessa, jonka ottelut kestävät vain 10 pistettä. Useimmat fanit kannustavat todennäköisesti amerikkalaista Fritziä, joka on turnauksen korkeimmalle rankattu pelaaja, maailmanlistan kuudes, tai hänen maanmiestään Tommy Paulia, joka on maailmanlistan 20. sijalla.
Kyseessä on sama näytösturnaus, jossa ovat aiemmin pelanneet Aryna Sabalenka ja Naomi Osaka viime vuonna, ja voittajien kesken jaetaan miljoona dollaria. Suuri summa vain yhdestä tennispelipäivästä, jossa on mukana joitakin miesten huippupelaajia... ATP:n, WTA:n ja ITF:n kanssa käytävien oikeustaistelujen yhteydessä, jotka koskevat tuskaista kalenteria.
Aiemmin ensi vuonna maailmanlistan ykkönen ja kakkonen Jannik Sinner ja Carlos Alcaraz herättävät kilpailunsa uudelleen henkiin näytösottelulla Etelä-Koreassa 10. tammikuuta, kymmenen päivää ennen Australian avointen alkamista.

