Dead or Aliven tytöt ovat pian taas vauhdissa, sillä tulossa on Venus Vacation Prism: Dead or Alive Xtreme. Tällä kertaa luvassa on deittailusimulaattoria. Julkaisu koittaa 6. maaliskuuta 2025, ja pelaaja pääsee tekemään tuttavuutta kuuden digitaalisen leidin kanssa. Tavoitteena on tietenkin päästä naisen suosioon.
Venus Vacation Prism: Dead or Alive Xtreme tarjoilee kokoelman minipelejä. Mukana on ainakin vedellä kastelua, ja mallinnus niin vaatteille kuin iholle tehdään reaaliajassa. Sitten minipeli handsumo on sellainen, jossa pelaaja painii leidien kanssa, ja kuvauksen mukaan pelaajan päästessä päälle, on luvassa pehmeä lasku.
Photo Mode on mukana kuvien ottamista varten, ja tähän ominaisuuteen on tietojen mukaan panostettu. Hyvistä kuvista palkitaan uusilla vaatteilla henkilöhahmoille.
Venus Vacation Prism: Dead or Alive Xtreme tulee saataville ainoastaan Japanissa ja Aasiassa. Mukana on kuitenkin englanniksi tehty tekstitys.