Suomi
Gamereactor
Urheilu

Milan putosi Mestarien liigan pudotuspeleistä Feyenoordia vastaan maalista huolimatta 36 sekunnin jälkeen

Seitsenkertainen mestari Milan putosi pudotuspeleissä.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Mestarien liigan toisen osaottelun pudotuspeli-illan ensimmäinen tulos ja ensimmäinen yllätys: Milan on pudonnut Feyenoordille 1-1-tasapelissä, joka lisää Hollannin joukkueen 1-0-voittoa viime viikolla. Harva olisi voinut ennustaa, että Milan, yksi Euroopan palkituimmista seuroista, putoaisi Eredivisien neljännelle joukkueelle, jonka valmentaja nimitettiin vain tunteja ennen viime viikon ensimmäistä osaottelua, Pascal Bosschaart.

Milanilla oli paluu käsissään, kun se teki maalin ennen ensimmäistä minuuttia Santiago Giménezin, argentiinalais-meksikolaisen pelaajan, joka liittyi Milaniin vain kaksi viikkoa sitten... Feyenoordista. Giménezillä kesti 36 sekuntia tehdä maali entisellä seurallaan (hän on yksi harvoista pelaajista, joka on tehnyt maalin seuran puolesta ja vastaan tällä kaudella), mutta karma iski takaisin.

51. minuutilla Milanin laitapuolustaja Theo Hernández sai toisen keltaisen kortin ja hänet lähetettiin ulos. Tämä antoi Feyenoordille enemmän tilaa tehdä Julián Carranzan ratkaiseva maali. Milanin on nyt keskityttävä Coppa Italiaan ja Serie A:han, jossa se on tällä hetkellä seitsemäntenä. Ja tämän putoamisen myötä italialaisesta seurasta on todennäköistä, että Italia menettää ensi vuonna toisen paikan Euroopan kilpailuissa Espanjalle UEFA:n kertoimen vuoksi.

Milan putosi Mestarien liigan pudotuspeleistä Feyenoordia vastaan maalista huolimatta 36 sekunnin jälkeen
Feyenoord Rotterdam


Ladataan seuraavaa sisältöä