Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Fallout (Amazon)

Onko Funko Pop pilannut jotain, mitä Fallout: Season 2:ssa ei ole vielä tapahtunut?

Mahdollisia pieniä spoilereita edessä, jotain otettava huomioon ennen tämän lukemista.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Funko Pop on ollut viime aikoina taloudellisissa vaikeuksissa, mutta jatkaa silti popkulttuurin ilmiöihin perustuvien uusien figuurien julkaisemista kovaa vauhtia, eikä Amazonin Fallout-sarja ole tietenkään poikkeus. Siksi harva ihmetteli, kun sarjan toisesta kaudesta julkistettiin Fallout Caesar ja Fallout Lucy.

<social>https://bsky.app/profile/funkonews.bsky.social</social>

Mutta... tarkkasilmäiset fanit ovat huomanneet jotain mielenkiintoista. Tässä on mahdollinen spoilerivaroitus, sillä tämä Fallout Caesar ei ole kukaan muu kuin Lacerta Legate, jota esittää Macaulay Culkin. Olemme jo tavanneet hänet, mutta silloin hän ei ollut Caesar eikä hänellä ollut kultaista haarniskaa, seppelettä tai mitään sellaista, mitä tällä Funko Pop -hahmolla on. Tuntuu hieman epätodennäköiseltä, että Funko, joka on yleensä hyvin yksityiskohtainen, unelmoisi jotain, jonka Amazonin laadunvalvontaosasto sitten päästäisi läpi, joten näyttää siltä, että tämän kauden kolmannessa jaksossa alkaneen sisällissodan voittaa Lacerta Legate.

Toivottavasti tämä ei ole tarinaan kovinkaan paljon vaikuttava spoileri (koska useimmat meistä luultavasti arvasivat, että Culkinin hahmolla oli paremmat mahdollisuudet voittaa kuin hänen kilpailijallaan, jota emme ole edes tavanneet), mutta tiedämme, miten tärkeitä tällaiset asiat ovat joillekin ihmisille, joten Funkon päätöksestä todennäköisesti keskustellaan ja kritisoidaan laajasti, kunnes Lacerta Legate muuttuu Caesariksi.

Fallout (Amazon)Fallout (Amazon)
Kuva Fallout: Season 2:sta Amazon Prime Videolla ja Funko Popilla.

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä