Skip to main content
Uutiset

Final Fantasy Tactics: The Ivalice Chronicles on myynyt 1 miljoona kappaletta

Paluun tekevä JRPG-nimike on osoittautunut suureksi hitiksi.
Ben Lyons Senior Editor Päivitetty 7 tammikuun 2026

Se on kestänyt muutaman kuukauden, mutta Square Enix on selvästi toimittanut toisen JRPG-hitin. Sanomme näin, sillä japanilainen julkaisija on nyt paljastanut, että syyskuun lopulla ilmestynyt Final Fantasy Tactics: The Ivalice Chronicles on ylittänyt miljoonan myydyn kappaleen rajan.

Kuten sosiaalisessa mediassa on vahvistettu, ilmoitus tehtiin lyhyen viestin ohessa, jossa kiitettiin faneja heidän tuestaan suosikkipelille.

"Aloitamme uuden vuoden suurella kiitoksella kaikille, jotka ovat pelanneet Final Fantasy Tactics - The Ivalice Chroniclesia!"

https://x.com/FinalFantasy/status/2008358110679679181

Jos et ole vielä pelannut Final Fantasy Tactics: The Ivalice Chroniclesia, voit hankkia pelin tällä hetkellä kaikilla alustoilla, mukaan lukien Nintendo Switch 1 ja 2. Jos olet utelias, onko peli aikasi arvoinen, älä missaa arvosteluamme.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Koko profiili Gamereactorin kirjoittaja vuodesta October 2020 · 9 040 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.